/*

Prestar získal projekt Remoska

22 Srp, 22 | Automatizace v průmyslu, Život v Prestaru

České spojenectví dobývající svět. Hezky se to poslouchá a někteří už přestali doufat, že to někdy uslyší. To bylo ale ještě před tím, než se firma Remoska spojila s firmou Prestar a začali tak dohromady psát novou kapitolu spolupráce českých firem.

Koncepce průmyslu 4.0 – automatizace a digitalizace společnosti je název vzdělávacího kurzu pod společností SAMBA, který prakticky vzdělává zástupce firem a připravuje je na aplikaci automatizace v průmyslu právě v jejich společnosti. Kurz absolvují i tři vybraní zaměstnanci z Prestar a právě tam narazili na zástupce firmy Remoska. „Když jsme zjistili, co firma Prestar dělá a jakým směrem se chce ubírat, oslovili jsme ji s nabídkou účasti ve výběrovém řízení na generálního dodavatele pro nový komplex firmy.“ přibližuje výkonný ředitel firmy Petr Vaněček.

„Brali jsme to jako výzvu.“ shodují se Martin, Petr a Jirka z Prestaru. Dodávají ale, že obrovskou výzvou byl termín. „Neměli jsme moc času, takže to byl trochu stres.“ přibližuje obchodní manažer Martin Vaněk. Nakonec bylo vše podáno v termínu. „Prakticky nebylo co řešit, firma Prestar nabídla nejkomplexnější řešení.“ vysvětluje Vaněček, proč to nakonec opavská firma celé výběrové řízení vyhrála.

Nyní je projekt ve fázi, kdy se stanovují přesné milníky a vybírají se ty nejvhodnější technologie. „Ideálně bychom si představovali, že celý systém bude sbírat kvalitní data, která budou systematicky vyhodnocována. V budoucnu bude Remoska českým příkladem automatizace výroby v tom pravém slova smyslu.“ usmívá se Martin Vaněk. Navíc celý projekt může být důležitou referencí pro firmu Prestar, která by ráda měla automatizaci v průmyslu a její řešení za vlajkovou loď celé společnosti.

Firma Remoska doufá, že se z ní časem stane skutečný lovebrand. „Přál bych si, aby Remoska byla první volbou pro vybavení kuchyní ve světě, proto jsem rád, že k tomu máme partnera, se kterým doufám docílíme skvělého partnerství.“ přibližuje vizi firmy Remoska i spolupráce s firmou Prestar Vaněček. Obě společnosti se shodují, že podporují kvalitu a český odkaz. Tato spolupráce tedy může být první vlaštovkou, která může být příkladem pro ostatní. Platí, že nikdy nevíte, na koho narazíte a co spolu můžete vybudovat.

Další zajímavostí